W przygotowaniu

W podziękowaniu za pomoc w postaci użyczenia pomieszczeń dla zarządu Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom oraz Poradni Suicydologicznej, wyróżniliśmy Poradnię Leczenia Uzależnień w Opolu znajdującą się na ul. Sandomierskiej 4/1. Dzięki tej uprzejmości zarząd PTZS znalazł swój dom.

Poradnia Leczenia Uzależnień w Opolu, gdzie znajduje się obecnie zarząd PTZS, jako jedyna w województwie zajmuje się leczeniem substytucyjnym. Ponadto świadczy pomoc osobom zagrożonym uzależnieniem, nadużywającym środków psychoaktywnych i alkoholu, oraz uzależnionym.

Jak sądzimy, jest to szczęśliwy traf, z badań naukowych i naszej praktyki klinicznej wynika bowiem, że osoby uzależnione są w największym stopniu zagrożone śmiercią samobójczą. Dotyczy to szczególnie uzależnionych od opiatów: kodeina, morfina, opium i heroina. Z praktyki natomiast wiadomo, iż choć niegdyś dominowała heroina, obecnie niemal plagą jest uzależnienie od kodeiny. Połączenie więc wysiłków psychoterapeutów uzależnień i suicydologów klinicznych może znacząco podnieść poziom opieki nad uzależnionymi Pacjentami.

Menu